10 sierpnia 2022

Prace na cmentarzu

Odnowiony mur z główną bramą, przebudowa alejek i monitoring w systemie miejskim – to bieżące przedsięwzięcia związane z naszą nekropolią.

Na naszym parafialnym cmentarzu przy ul. Grunwaldzkiej trwają prace brukarskie. Powstają nowe nawierzchnie na placu wewnętrznym i alejkach. Ostatecznie odnowiony został mur z bramą główną.

Dzięki naszym staraniom zainstalowano monitoring cmentarza i kamerę, która jest ujęta w system kamer monitoringu Straży Miejskiej. Ufamy, że to miejsce będzie wolne od zniszczenia, stanowiąc estetyczną wizytówkę naszej nekropolii.

Zwracamy się z gorącym apelem do wszystkich odwiedzających nasz cmentarz parafialny o podjęcie wysiłku i staranie utrzymywania porządku.

Prosimy o dokładne segregowanie odpadów zgodnie z opisem na kontenerach. Najbliższy czas będzie wymagał od wszystkich dużej dyscypliny. Pracownicy cmentarza podejmują wysiłek segregacji, ale efekt końcowy uzależniony jest od współpracy wszystkich. Po ostatnich podwyżkach pomimo segregacji prognozowany koszt wywozu śmieci z cmentarza może sięgać 100 000 tysięcy złotych. Kwota będzie wyższa w wypadku naszych zaniedbań. Prosimy o wyrozumiałość i wspólną odpowiedzialność.