18 lipca 2024

Piknik rodzinny

Hitem były „babeczki wikarego” oraz ciasta przygotowane przez mamy. Piknik parafialny dla rodzin był uwieńczeniem mijającego roku formacyjnego dzieci i rodzin w naszej parafii.

W niedzielę 18 czerwca po Mszy św. o godz. 11.00 na placu przy katedrze spotkali się uczestnicy cotygodniowej „jedenastki”. Ta Msza św. gromadzi sporą licznę rodzin z dziećmi. Podczas liturgii głosi się specjalne kazania, również angażujące najmłodszych. W modlitwę włączają się nie tylko ministranci, ale również dynamicznie rozwijająca się schola dziecięca.

Z nami kolejny rok formacyjny, który przyniósł wiele pięknych momentów w naszej parafii. W czasie Mszy Świętej dziękowaliśmy Panu Bogu za Jego błogosławieństwo i opiekę. Bardzo zależy nam, aby objąć opieką duszpasterską przede wszystkim rodziny naszej parafii. Owocem tego jest coniedzielna Msza Święta o godz. 11:00 dla rodzin ze szczególnym udziałem dzieci. Co tydzień przygotowane jest kazanie, w którym aktywnie biorą udział najmłodsi parafianie. Cieszymy się, że powstała dziecięca schola, która regularnie upiększa śpiewem naszą modlitwę. Powoli także powiększa się grono ministrantów. W ostatnim czasie odbyła się pielgrzymka dzieci i rodzin na Górę św. Anny. Zorganizowaliśmy także zimowy kulig i ognisko dla wspólnot dziecięcych. Służba liturgiczna uczestniczyła w kilku wyjazdach, wspólnych wyjściach integracyjnych i kursach formacyjnych. Jesteśmy wdzięczni Bogu, że jednoczy nas i pomaga nam wspólnie iść drogą prowadzącą do nieba. Ta radość z kościoła przeniosła się na plac katedralny, gdzie razem mogliśmy się cieszyć tym wszystkim, co udało się zbudować w czasie ostatniego roku.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z naszego pikniku: