16 maja 2022

24 kwietnia

Ogłoszenia na 2. Niedzielę Wielkanocną.

  1. Dzisiaj przypada druga niedziela wielkanocna, czyli Miłosierdzia Bożego. Rozpoczyna ona obchody Tygodnia Miłosierdzia i jest świętem patronalnym Caritas. W Niedzielę Miłosierdzia Bożego obchodzony jest Dzień Dobra. W całej Polsce odbywają się z tej okazji kiermasze, pikniki, festyny, koncerty i wiele innych wydarzeń. W naszej diecezji obchody zostaną zainaugurowane o godzinie 15.00 Koronką do Miłosierdzia Bożego w Bielskim Centrum Kultury.
  2. W ramach Drogi Synodalnej zapraszamy dzisiaj na spotkanie o godz. 16.00 Straż Honorową NSPJ, Róże Różańcowe, Franciszkański Zakon Świeckich i chętnych parafian.
  3. Zapraszamy także dzisiaj na nieszpory o godz. 18.00.
  4. Dzisiaj można uzyskać odpust zupełny. Należy spełnić zwykłe warunki, a ponadto przed Najświętszym Sakramentem Eucharystii, wystawionym publicznie lub ukrytym w tabernakulum, odmówić modlitwę «Ojcze nasz» i Credo, dodając pobożne wezwanie do Pana Jezusa Miłosiernego (np. «Jezu Miłosierny, ufam Tobie»).
  5. W piątek 29 kwietnia ks. bp Piotr Greger udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży naszej parafii w czasie Mszy św. o godz. 18.30. Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00, natomiast nie będzie w tym dniu adoracji „Rozmowy z Jezusem”.
  6. W sobotę 30 kwietnia z bazylii Matki Bożej Bolesnej w Hałcnowie wyruszy diecezjalna piesza pielgrzymka do sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. Rozpoczęcie pielgrzymki Mszą św. o godz. 12.00.
  7. Za tydzień przypada 3. niedziela wielkanocna, która jest obchodzona jako Niedziela biblijna.
  8. W tyle kościoła wyłożone są ulotki informujące o trwającej Drodze Synodalnej. Zachęcamy wiernych do żywego uczestnictwa w przedstawianiu propozycji. Istotą Synodu na poziomie diecezji i parafii jest otwarcie się na działanie Ducha Świętego. Świadome uczestnictwo pozwala na złożenie swojego głosu. W przyszłą niedzielę będziemy mogli oddać sugestie i złożyć je w przygotowanej urnie. Tylko podpisane kartki będą przedstawione i poddane dyskusji. Dokładne informacje na temat Drogi Synodalnej można znaleźć na stronie parafialnej