Biskup Roman Pindel zachęca do lektury Pisma Świętego - kliknij TUTAJ.

#LooknijDoPisma – pod takim hasłem diecezja bielsko-żywiecka przygotowała program wydarzeń w ramach Tygodnia Biblijnego w Polsce, który rozpoczyna się Niedzielą Biblijną, 26 kwietnia 2020 r. Tego dnia odbędzie się także IV Narodowe Czytanie Pisma Świętego.

Celem akcji #LooknijDoPisma jest promocja Biblii. „Człowiek żyjący Słowem Bożym ma najczęściej swój ulubiony fragment, który go umacnia i daje nadzieję” – podkreślają inicjatorzy akcji, którzy postanowili zebrać takie zdania z Biblii. Zadaniem uczestników akcji #LooknijDoPisma jest publikacja na mediach społecznościowych ulubionych cytatów biblijnych z dopiskiem: #LooknijDoPisma.

Pomysłodawcy przedsięwzięcia promującego częste sięganie do Biblii zamierzają stworzyć nową serię obrazków, które Biskup rozdaje w czasie spotkań z wiernymi. Będą one zawierały cytaty z Pisma Świętego zamieszczone na tle nawiązujących do nich zdjęć. „Jeśli ktoś interesuje się fotografią, może wraz z cytatem przesłać wykonane przez siebie zdjęcie na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. W emailu należy podać swoje imię i nazwę swojej parafii. Z nadesłanych zdjęć i cytatów zostanie przygotowana seria obrazków biblijnych” – wyjaśniają.

W najbliższą niedzielę, 26 kwietnia, o godz. 15:30 w Bazylice w Bielsku-Białej Hałcnowie zaplanowano wspólne czytanie Ewangelii według świętego Mateusza w ramach Narodowego Czytania Pisma Świętego. Niektórzy spośród 28 lektorów będą obecni fizycznie w bazylice, inni włączą się online. Wśród czytających są między innymi: bp Roman Pindel, księża pracujący w kurii, prezydent Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski, poseł na Sejm RP Przemysław Drabek, przedstawiciele młodzieży, seniorów oraz różnych zawodów (nauczyciele, aktorzy, lekarze).

Adres do transmisji: http://www.parafiahalcnow.pl/a/sanktuarium/kamera/95/

Nagraniom czterech pierwszych lektorów towarzyszą fragmenty filmu z projektu LUMO https://www.lumoproject.com. LUMO to wizualne opracowanie czterech Ewangelii, przygotowane, aby zainteresować Pismem Świętym. LUMO na YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCjiDMt6Lm1jYQvSp4BROWVw/about