We wtorek 10 marca o godz. 18.00 Bp Roman Pindel rozpocznie kanoniczną wizytację parafii. Będzie to dla naszej wspólnoty szczególny czas łaski i błogosławieństwa. Z tej okazji zapraszamy wszystkich Parafian - dzieci, młodzież, dorosłych, małżeństwa i rodziny a także uczestników życia duszpasterskiego katedry Świętego Mikołaja - członków grup i wspólnot - do udziału w liturgicznym powitaniu naszego Pasterza - we wtorek 10 marca o godz. 18.00.

W niedzielę 15 marca, podczas Mszy św., Ksiądz Biskup będzie z nami. Swoją modlitwą i słowem pasterskim obejmie dzieci, młodzież, rodziny i wszystkie grupy parafialne.Serdecznie zapraszamy i zachęcamy do udziału w modlitwie pod przewodnictwem Biskupa Diecezjalnego.

Szczegółowy program wizytacji kanonicznej:

Wtorek 10 marca
11.00 – odwiedziny pensjonariuszy Domu Dziennej Opieki
12.00 – spotkanie w Domu Zakonnym
13.00 – spotkanie z nauczycielami i uczniami L.O. im. Stefana Żeromskiego
15.00 – spotkanie w rodzinie
16.30 – spotkanie z osobami zaangażowanymi w życie parafii
18.00 – Kanoniczne przywitanie w Kościele i Msza Święta pod przewodnictwem Księdza Biskupa z udziałem kapłanów z dekanatu
            
Niedziela 15 marca
08.00 - Msza św. z udziałem grup parafialnych, modlitwy za zmarłych, po Mszy św. spotkanie: Róże Żywego Różańca, Apostolstwo Dobrej Śmierci, Honorowa Straż Serca Pana Jezusa, III Zakon świeckich św. Franciszka
09.30 – Msza św. z udziałem z udziałem Wspólnot Neokatechumwnalnych, po Mszy św. spotkanie
11.00 – Msza św. celebrowana przez ks. Biskupa Romana z udziałem wszystkich rodzin naszej parafii, błogosławieństwo  rodziców idzieci, po Mszy św. spotkanie: Służba Liturgiczna, Duszpasterstwo Akademickie, młodzież i kandydaci do bierzmowania, rodzice i dzieci komunijne.
12.30 – Msza św. z udziałem grup parafialnych, po Mszy św. spotkanie: Chór, Zespół Charytatywny, Krąg Biblijny, Akademia Miłości, Rozmowy  z Jezusem
13.30 – spotkanie rodziców kapłanów i sióstr zakonnych pochodzących z parafii.