Zamkowa kaplica św. Anny z zewnątrz wygląda już pięknie. Teraz na restaurację czeka jej wnętrze. Wymaga to nakładu środków w wysokości ponad 900 tysięcy złotych.

Finansowanie prac konserwatorskich zgłoszono do do Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego Województwa Śląskiego. O przyznaniu środków pieniężnych na ten cel decydują obywatele, mieszkańcy województwa śląskiego.

Kaplica - podobnie jak zamek Sułkowskich - znajduje się na terenie parafii katedralnej w Bielsku-Białej. Jej renwacja ma na celu przywrócenie dawnej świetności i splendoru tej zabytkowej świątyni, a pochowanym w jej kryptach zmarłym przedstawicielom książęcego rodu Sułkowskich, donatorom naszej świątyni - kościoła katedralnego Św. Mikołaja – należytej czci. Jednym z istotnych założeń projektu jest udostępnienie wnętrza tej zabytkowej budowli obywatelom i wiernym naszego miasta. Po renowacji wnętrza, będzie ona służyć przedsięwzięciom kulturalnym i religijnym. Stąd nasze apel: gorąco prosimy o oddanie głosu na renowację kaplicy zamkowej. Można to zrobić w kilku prostych krokach:

1. Wejdź na stronę https://ebo.slaskie.pl/pub/vote/1
2. Wybierz zakładkę ZADANIA O ZASIĘGU WOJEWÓDZKIM klikając w POKAŻ:
3. Oddaj głos klikając 1 pkt. na nasz projekt – znajduje się na pierwszym miejscu:
MBO-0014/W/19 Konserwacja kaplicy zamkowej pod wezwaniem św. Anny w Bielsku-Białej
3. Uwierzytelnij się (w formularzu podaj imię i nazwisko, PESEL, imię matki, numer telefonu),
5. Potwierdź swój wybór i kliknij przycisk WYŚLIJ,
6. Otrzymasz SMS z kodem, który należy wpisać we wskazanym miejscu, a potem wysłać.

Głosowanie trwa do 30 listopada 2019 r.