Zapraszamy do częstego przystępowania do sakramentu pokuty i pojednania z Bogiem, bo tylko tak możemy oczyścić nasze serca i w pełni uczestniczyć w Eucharystii.
{Play}
Zgodnie z sugestią Papieskiej Rady do spraw Dyscypliny Sakramentów, w katedrze nie spowiadamy podczas sprawowania Mszy Świętej. Papieska Rada zaleca, aby wierni bez przeszkód słuchali Słowa Bożego i w pełni włączali się w sprawowaną Liturgię. To nie jest możliwe, gdy w tym samym czasie przystępują do spowiedzi.
W trosce o właściwe warunki tej spowiedzi, tuż przed świętowaniem wspomnienia patrona naszej świątyni katedralnej, zatroszczyliśmy się o odnowienie konfesjonałów. Dzięki wprowadzeniu nowych kratek z przodu można też zobaczyć umieszczone we wnętrzu konfesjonałów malowidła, przedstawiające m.in. Dobrego Pasterza, Jezusa Miłosiernego, Chrystusa Cierpiącego, Najświętsze Serce Pana Jezusa czy modlitwę Pana Jezusa w Ogrójcu. Kontemplacja tych obrazów może nam pomóc w dobrej spowiedzi i wyznaniu grzechów z nadzieją na miłosierne przebaczenie...
  • W katedrze św. Mikołaja do spowiedzi można przystępować 15 minut przed każdą Mszą Świętą.
  • W pierwsze piątki można dodatkowa skorzystać ze spowiedzi od 16.30 i 18.00, co tydzień w piątek spowiedź jest możliwa także w czasie wieczornych adoracji „Rozmowy z Jezusem" od 19.00 do 19.30.
  • W soboty czas spowiedzi jest dłuższy: od 18.00 do rozpoczęcia Mszy św. o 18.30.