Adwentowe radosne oczekiwanie na przyjście Syna Bożego gromadzi naszych najmłodszych parafian oraz dorosłych na codziennej Mszy Świętej Roratniej. Radości podczas Rorat 6 grudnia było w naszej katedrze więcej niż zwykle.
{Play}
Przypadające tego dnia wspomnienie patrona parafii katedralnej - św. Mikołaja było okazją do wyczekiwanych zwłaszcza przez dzieci odwiedzin. Nie były zawiedzione, bo św. Mikołaj zagościł również w katedrze. Przyszedł ze słowem pozdrowienia dla wszystkich swoich czcicieli i zapewnił, że cieszą go przede wszystkim dobre uczynki, które spełniamy z myślą o innych. Jak na świętego słynącego ze szczodrości przystało, nie przyszedł z pustymi rękami. Najpierw rozdał słodkie upominki najmłodszym, a potem znalazł podarki również dla rodziców i innych dorosłych. Pomagali mu nasi duszpasterze: ks. proboszcz Antoni Młoczek i ks. Wiesław Greń, który sprawował Roraty.
A św. Mikołaj podziękował za miłe przyjęcie, wszystkich serdecznie pożegnał i przypomniał, że najlepszą formą wyrażenia wdzięczności, a także zdzielenia się wszelkimi prośbami jest modlitwa, kierowana za jego pośrednictwem...