Tradycyjnie w ostatnią niedzielę września grupa pielgrzymów z parafii katedralnej wraz z księdzem proboszczem udała się do Częstochowy.
{Play}
Od wczesnych godzin niedzielnego poranka towarzyszyło nam piękne słońce i błękitne niebo. Dar takiej pogody nastroił nasze serca i przyczynił się do tego, że pielgrzymi mogli przeżywać to spotkanie z Matką Bożą w sposób wyjątkowy.
Msza Święta w kaplicy cudownego obrazu Pani Jasnogórskiej skupiła nasze myśli i modlitwy wokół łask, które nasza Matka wyprasza dla nas, prowadząc do Syna – Jezusa Chrystusa.
Obok nas licznie zgromadzili się pielgrzymi z wielu stron Polski i zagranicy. Oni również z wielkim przejęciem oddawali swoje troski i powierzali swoje prośby Maryi.
Cennym było spotkanie z jasnogórskim przewodnikiem, który odsłonił wiele zakrytych przed nami tajemnic. Nasza modlitwa w tym dniu była opleciona Różańcem, rozważaniami, wspólnym śpiewem i nabożeństwem Drogi Krzyżowej na jasnogórskich wałach. Dar dobrej pogody, również tej, która ogarnęła nasze serca, towarzyszył nam do ostatniej chwili i powrotu na Plac św. Mikołaja, do Bielska-Białej.