18 lipca 2024

Dziękczynienie za beatyfikację

Uczcijmy pamięć bł. Księdza Michała Rapacza w Rajczy.

Biskup Roman Pindel zaprasza do wspólnego dziękczynienia za beatyfikację ks. Michała Rapacza. Msza św. pod przewodnictwem ks. biskupa Piotra Gregera zostanie odprawiona w  niedzielę 7 lipca o godz. 11.00 w diecezjalnym sanktuarium Matki Bożej Kazimierzowskiej w Rajczy.

W zaproszeniu księdza biskupa czytamy:

Miałem okazję uczestniczyć w beatyfikacji Księdza Michała Rapacza 15 czerwca 2024 r. w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie Łagiewnikach. Jako kapłan Archidiecezji Krakowskiej pracował on w parafii Narodzenia NMP w Płokach, jako wikariusz, a później jako proboszcz. Tam też został zamordowany 12 maja 1946 r. przez działaczy komunistycznych bojówek.

Pracował także na terenie naszej Diecezji jako wikariusz w parafii św. Wawrzyńca i św. Kazimierza Królewicza w Rajczy (1933 – 1937). Tutaj dał się poznać jako wybitny duszpasterz młodzieży. Utworzył Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży, organizował spektakle teatralne, konkursy i zawody sportowe. Pozostał we wdzięcznej pamięci parafian.

Z tego powodu zapraszam do kościoła parafialnego w Rajczy, który jest diecezjalnym sanktuarium Matki Bożej Kazimierzowskiej, w niedzielę 7 lipca 2024 r. na dziękczynienie za dar beatyfikacji Ks. Michała. Mszy świętej o godzinie 11:00 przewodniczył będzie Biskup Piotr Greger.

Serdecznie zapraszam księży wraz z wiernymi ze wszystkich parafii naszej Diecezji. Zaproszenie to kieruję szczególnie do wszystkich modlących się za kapłanów i o nowe powołania kapłańskie i zakonne, zwłaszcza członków Apostolstwa Margaretka, Róż Różańcowych oraz Rodzin żyjących i zmarłych kapłanów.

Niech to wspólne dziękczynienie i modlitwa będą naszym wsparciem dla kapłanów i okazją do spotkania i wspólnej radości z wyniesienia na ołtarze kolejnego kapłana męczennika.

Na trud pielgrzymowania wszystkim błogosławię: † Roman Pindel, Biskup Bielsko-Żywiecki

[grafika z domeny publicznej]