Katedra św. Mikołaja

Ogłoszenia duszpasterskie

1. Dziś obchodzimy XX Dzień Papieski. Przeprowadzana jest zbiórka pieniężna do puszek na rzecz funduszu stypendialnego dla zdolnej młodzieży z niezamożnych rodzin. Podopieczni Fundacji “Dzieło Nowego Tysiąclecia” są nazywani „żywym pomnikiem” św. Jana Pawła II, a wspieranie ich jest wyrazem wdzięczności Polaków wobec swojego Wielkiego Rodaka.

2. Dziś o godz. 17.00 zapraszamy na koncert "Korowód Madonn". Jest to czterdziestopięciominutowa artystyczna refleksja maryjna z poezją autorstwa ks. Jana Twardowskiego, Romana Brandstaettera, Jerzego Harasymowicza przy muzyce znakomitych kompozytorów (F. Schuberta, P. Mascagniego, M. Sawy, St. Moniuszki).

3. Zapraszamy do wspólnego odmawiania różańca codziennie o godz. 17.45. Od poniedziałku do piątku różaniec jest odmawiany także po Mszy św. o godz. 8.00.
 
4. W każdy piątek o godz. 15.00 koronka do Bożego Miłosierdzia, a o godz. 19.00 Rozmowy z Jezusem.
 
5. W kancelarii parafialnej można już zamawiać intencje mszalne na rok 2021. Ofiarowanie Mszy św. to bez wątpienia największy dar duchowy, jakim możemy kogokolwiek obdarzyć.
 
6. Pragniemy także zaproponować modlitwy wypominkowe za zmarłych. Polegają one na wyczytywaniu imion i nazwisk naszych bliskich i znajomych, za których zanoszone są wspólne modlitwy. Tradycja wypominków sięga X wieku. Za zmarłych zapisanych w wypominkach jednorazowych modlimy się w czasie nabożeństw różańcowych od 2 do 8 listopada. Za zmarłych wypominanych przez cały rok ofiarujemy Mszę św. w każdą pierwszą sobotę miesiąca o godz. 8.00 i odmawiamy koronkę do Bożego Miłosierdzia w każdą sobotę po Mszy św. o godz. 8.00. Przekazując wypominki roczne składamy ofiarę w wysokości stypendium mszalnego. Wypominki można składać w kancelarii w godzinach urzędowania (poniedziałek, środa i piątek w godz. od 9.00 do 11.00, a we wtorek i czwartek w godz. od 15 do 17.00).
 
7. Przypominamy, że wszyscy przebywający w kościele muszą mieć maseczki zasłaniające usta i nos. Dyspensa od uczestnictwa w niedzielnej i świątecznej Mszy św. obejmuje osoby starsze, chore i odczuwające lęk przed zarażeniem.
 
8 .W przyszłą niedzielę w naszej parafii odbędzie się uroczystość przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej przez dzieci z klas czwartych. Na Mszy św. o godz. 9.30 przystąpią do Komunii uczniowie SP nr 22 i SP nr 4, zaś na Mszy św. o godz. 14.00 uczniowie SP Smyk i SP Sportowej. Spowiedź św. w piątek o godz. 17.00 i w sobotę o godz. 9.30. Uczestników Mszy św. o godz. 9.30 prosimy o wybór innej pory uczestnictwa w Eucharystii.
 
9. Także w przyszłą niedzielę o godz. 17.00 w ramach cyklu koncertów „OrgaNowe Bielsko-Biała” w naszej katedrze wystąpi Bielski Kwartet Puzonowy. Szczegóły na plakatach i na naszej stronie internetowej.

Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter