Katedra św. Mikołaja

Ogłoszenia duszpasterskie

1. W dzisiejszą niedzielę darem materialnym wspieramy naszą parafię. Dziękujemy za każdą ofiarę.

2. Zapraszamy na modlitwę różańcową w tygodniu rano po Mszy św. o godz. 8.00 i wieczorem o godz. 17.45.

3. W tym tygodniu odwiedzimy chorych parafian z sakramentami świętymi. Zgłoszenia będą przyjmowane telefonicznie w godzinach pracy kancelarii.

4. W czwartek 8 października o godz. 16.30 odbędzie się spotkanie dla dzieci z klas 3 (i rodziców), które w maju 2021 roku przystąpią do Komunii Świętej. W tym dniu dzieci otrzymują różańce święte.

5. W piątek o godz. 15.00 koronka do Bożego Miłosierdzia i o godz. 19.00 Rozmowy z Jezusem.

6. Katecheza dla dzieci, które w tym roku szkolnym chciałyby przystąpić do Wczesnej Komunii św. odbywa się w każdy wtorek o godz. 17.00 w salce przy ulicy Schodowej.

7. Po przejściu na emeryturę w 2016 roku ks. Prałata Zbigniewa Powady duszpasterzem i opiekunem Duszpasterstwa Ludzi Pracy został ks. Prałat Józef Oleszko, proboszcz parafii św. Trójcy. Pomimo tego faktu do ostatniej chwili comiesięcznym spotkaniom i modlitwie za Ojczyznę przewodniczył ks. Zbigniew Powada, który przez długie lata był mocno związany z tym środowiskiem. W niedzielę 11 października o godz. 18.00 Mszy św. za Ojczyznę w parafii św. Trójcy będzie przewodniczył ks. Józef Oleszko.

8. Bielskie Towarzystwo Muzyczne zaprasza na koncert "KOROWÓD MADONN", który odbędzie się w niedzielę, 11-go października, o godzinie 17-tej. Poezja autorstwa ks. Jana Twardowskiego, Romana Brandstaettera, Jerzego Harasymowicza przy muzyce znakomitych kompozytorów (F. Schuberta, P. Mascagniego, M. Sawy, St. Moniuszki) Jest to czterdziestopięciominutowa artystyczna refleksja maryjna.

9. Dobiega do końca II etap prac renowacyjnych kolejnego fragmentu kamienia i cokołu okalającego katedrę. W najbliższym czasie wymianie poddane będą i zrekonstruowane schody do zakrystii i stopnie przed Grotą Matki Bożej.  Przeprowadzamy gruntowny remont pomieszczenia przed zasadniczą zakrystią łącznie z instalacją CO.  W tym tygodniu rozpoczęliśmy także prace naprawcze bramy głównej cmentarza i płotu przy ul. Grunwaldzkiej.

10. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić XX Dzień Papieski. Tego dnia przeprowadzona będzie zbiórka pieniędzy na rzecz funduszu stypendialnego dla zdolnej młodzieży z niezamożnych rodzin. Podopieczni Fundacji “Dzieło Nowego Tysiąclecia” są nazywani „żywym pomnikiem” św. Jana Pawła II, a wspieranie ich jest wyrazem wdzięczności Polaków wobec swojego Wielkiego Rodaka.

11.  Przypominamy, że przebywający w kościele muszą mieć maseczki zasłaniające usta i nos. Dyspensa od uczestnictwa w niedzielnej i świątecznej Mszy św. obejmuje osoby starsze, chore i odczuwające lęk przed zarażeniem.

Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter