Katedra św. Mikołaja

Ogłoszenia duszpasterskie

    1. Dziękujemy za złożone ofiary na potrzeby naszej parafii.

    2. Dzisiaj nieszpory niedzielne o godz. 18.00.

    3. Spotkania grup parafialnych w najbliższym tygodniu:
    • Krąg Biblijny – poniedziałek, godz. 19.00 (salka na probostwie);
    • Ministranci – wtorek, godz. 17.30 (krypta katedry);
    • Lektorzy – wtorek, godz. 19.00 (krypta katedry).

    4. Spotkania cykliczne:
    • Straż Honorowa – pierwszy czwartek miesiąca, godz. 17.00 (salka przy ul. Schodowej);
    • Liturgiczna Służba Dorosłych – pierwszy czwartek miesiąca, godz. 19.00;
    • Duszpasterstwo Akademickie – każdy czwartek od października, godz. 19.15 (salka przy ul. Schodowej).

    5. W czwartek 10 września o godz. 16.30 odbędzie się spotkanie dla dzieci i rodziców obecnych klas czwartych, którym pandemia uniemożliwiła przyjęcie Komunii w maju. Uroczystość Komunijna odbędzie się 18 października podczas Mszy św. o godz. 9.30.
Natomiast w czwartek 17 września o godz. 16.30 odbędzie się spotkanie rodziców i dzieci klas 3, które w maju 2021 roku przystąpią do Komunii Świętej.  

    6. Katecheza dla dzieci, które w tym roku szkolnym chciałyby przystąpić do Wczesnej Komunii św. odbędzie się we wtorek 8 września o godz. 17.00 w kościele.

    7. Spotkanie organizacyjne kandydatów do bierzmowania odbędzie się w sobotę 19 września o godz. 9.00. Przyjmowane będą wyłącznie zgłoszenia uczniów z klasy 8 szkoły podstawowej i szkół ponadpodstawowych, którzy mieszkają na terenie naszej parafii.

    8. W przyszłym tygodniu odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną. Zgłoszenia telefonicznie w godzinach pracy kancelarii.

    9. Przed wakacjami poinformowaliśmy o zdarzeniu, które miało miejsce 30 maja 2020 roku na parafialnym cmentarzu przy ulicy Grunwaldzkiej. Wyrzucone do kontenerów zostały części samochodowe i 56 dużych butli plastikowych po olejach silnikowych, co stanowiło ponad 300 kg odpadów i śmieci. Dzięki uprzejmości wynajętej firmy z Czechowic-Dziedzic odpady zostały wywiezione i w odpowiednim miejscu zutylizowane. Przy udziale naszej Parafii, Straży Miejskiej i Policji ustalono sprawcę. W tym miejscu składamy podziękowanie wszystkim, którzy przy ogromnym staraniu i konsekwencji pomogli w poszukiwaniach sprawcy. Obecnie nasza parafia na drodze sądowej dochodzi naprawienia tej szkody.
 
    10. Trwają prace konserwatorskie kamiennej części elewacji katedry. Trwa osuszenie, oczyszczenie i renowacja kamiennych elementów elewacji na bocznych ścianach wieży, naw i prezbiterium. Tam właśnie, od strony wschodniej, w pobliżu zakrystii, erozja kamiennych okładzin jest największa. Są już widoczne pierwsze efekty prac ostatniego miesiąca.


    11. W związku ze stanem epidemicznym nie będzie w tym roku organizować pielgrzymki parafialnej do Częstochowy.

   12. Przypominamy, że przebywający w kościele muszą mieć maseczki zasłaniające usta i nos. Dyspensa od uczestnictwa w niedzielnej i świątecznej Mszy św. obejmuje osoby starsze, chore i odczuwające lęk przed zarażeniem.

Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter