Katedra św. Mikołaja

Ogłoszenia duszpasterskie

1.Dziś o godz. 17.00 zapraszamy na koncert w ramach XVIII Festiwalu Vivaldi. Organizatorem jest Towarzystwo Muzyki Dawnej im. Telemanna.
   Wieczorem o godz. 20.00 będzie odprawiona Msza św. za zmarłego w Wiedniu w wieku 80 lat księcia Aleksandra Józefa Sułkowskiego.

2. W czasie wakacji nie ma Mszy św. o godz. 9.00 w tygodniu. Pozostałe Msze św. bez zmian.

3. W okresie wakacji kancelaria parafialna będzie czynna w poniedziałek, środę i piątek w godz. od 9.00 do 11.00, a we wtorek i czwartek w godz. od 15.00 do 17.00.

4. W sobotę 25 lipca wspominamy św. Krzysztofa. W tym dniu w kościele będziemy się modlić w intencji wszystkich kierowców i podróżujących.

5. W najbliższym czasie rozpoczną się prace konserwatorskie strefy cokołowej i kamienia wokół katedry. Stan zachowania obecnie wymaga naprawy, ponieważ dezintegracja struktury kamienia widoczna jest wyraźnie przez uwypuklenie rozwarstwienia, osypywanie i wypłukanie kamienia. Obecne prace to kontynuacja konserwacji na froncie katedry. Naprawy będą prowadzone do jesieni. W tym czasie prosimy o przestrzeganie zasad i określonego porządku wokół katedry.

6. Przypominamy, że przebywający w kościele muszą mieć maseczki zasłaniające usta i nos. Dyspensa od uczestnictwa w niedzielnej i świątecznej Mszy św. obejmuje osoby starsze, chore i odczuwające lęk przed zarażeniem.

Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter