Katedra św. Mikołaja

Ogłoszenia duszpasterskie

1. W czasie wakacji nie będzie Mszy św. o godz. 9.00 w tygodniu. Pozostałe Msze św. bez zmian.

2. W okresie wakacji kancelaria parafialna będzie czynna w poniedziałek, środę i piątek w godz. od 9.00 do 11.00, a we wtorek i czwartek w godz. od 15.00 do 17.00.

3. W lipcu i sierpniu nie będzie nieszporów niedzielnych oraz nabożeństwa w soboty o godz. 18.00

4. W okresie wakacji nie będzie odwiedzin chorych. W nagłych przypadkach prosimy kontaktować się z księdzem dyżurnym, dzwoniąc pod numer telefonu 606 222 502.

4. Przypominamy, że przebywający w kościele muszą mieć maseczki zasłaniające usta i nos. Dyspensa od uczestnictwa w niedzielnej i świątecznej Mszy św. obejmuje osoby starsze, chore i odczuwające lęk przed zarażeniem.

Jezus Chrystus dawca życia wiecznego proponuje nam dzisiaj pokój jako wartość bezcenną dla nas, żyjących w chaosie wojen i konfliktów. Tylko pokój może ocalić nasze życie. Chrystus po Zmartwychwstaniu ukazał się apostołom, ofiarując im pokój. My też potrzebujemy takiego spotkania. Właśnie po to zgromadziliśmy się na Mszy Świętej, aby pokrzepić się Ciałem i Krwią Przenajświętszą, bo tylko ten pokarm może nas umocnić w walce o Boży pokój wszędzie tam, gdzie będziemy się znajdować.

Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter