Katedra św. Mikołaja

Ogłoszenia duszpasterskie

1. Dzisiaj o godz. 14.00 przeżywamy uroczystość Wczesnej Komunii Świętej.
 
2. Jutro przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. o godz. 7.00, 8.00, 9.00 i 18.30.

3. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe do wtorku, 30 czerwca, o godz. 18.00.

4. Od środy 1 lipca w czasie wakacji nie będzie Mszy św. o godz. 9.00 w tygodniu. Pozostałe Msze św. bez zmian.

5. W okresie wakacji kancelaria parafialna będzie czynna w poniedziałek, środę i piątek w godz. od 9.00 do 11.00, a we wtorek i czwartek w godz. od 15.00 do 17.00.

6. W pierwszy piątek miesiąca nie będzie dodatkowej Mszy św. o godz. 17.00.

7. W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 17.45 zapraszamy na nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP.

8. W lipcu i sierpniu nie będzie nieszporów niedzielnych.

9. W okresie wakacji nie będzie odwiedzin chorych. W nagłych przypadkach prosimy kontaktować się z księdzem dyżurnym, dzwoniąc pod numer telefonu podany na stronie parafialnej.

10. Przypominamy, że przebywający w kościele muszą mieć maseczki zasłaniające usta i nos. Dyspensa od uczestnictwa w niedzielnej i świątecznej Mszy św. obejmuje osoby starsze, chore i odczuwające lęk przed zarażeniem.

11. Msza św. gregoriańska – 30 Mszy św.  które będą odprawiane w listopadzie codziennie w intencji Księdza Prałata Zbigniewa, ofiarowane od najbliższej rodziny

Tylko Bóg może żądać dla siebie miłości tak heroicznej, przewyższającej miłość do matki i ojca, syna, córki. Wymagania Jezusa są „nieludzkie”, gdyż są one boskie. W ewangelicznej perspektywie każda strata przeradza się w zysk, a kluczem ułatwiającym akceptację tej logiki jest paradoks codziennego krzyża. Można wprawdzie iść za Jezusem bez krzyża, ale wówczas trudno liczyć na twórczy udział w misterium paschalnym – w zanurzeniu przez chrzest w śmierci Chrystusa, po to, by wraz z Nim wkroczyć w nowe życie.

Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter