Katedra św. Mikołaja

Ogłoszenia duszpasterskie

Msze Święte w katedrze - w związku z zaistniałą sytuacją epidemii - będą odprawiane o zwykłych godzinach, jednak przypominamy, że uczestniczyć w nich mogą jedynie osoby, które zamówiły intencją mszalną. Jest to zarządzenie naszego Księdza Biskupa, który jednocześnie udziela wszystkim wiernym dyspensy od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy Świętej. „Zostań w domu” – to apel Ministra Zdrowia. Chodzi nie tylko o to, aby nie zarazić siebie, ale również, aby nie doprowadzić do sytuacji, w której przechodzi się chorobę bezobjawowo, a jednocześnie doprowadza się do zarażenia innych.


W ciągu tygodnia można korzystać z sakramentu pokuty codziennie w godz. od 9.30 do 10.00. Będzie także możliwość przyjęcia Komunii Świętej. Katedra będzie otwarta i udostępniona wiernym na czas modlitwy od godz. od 10.00 do 16.00. Najświętszy Sakrament będzie wystawiony do adoracji w kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej.


Sprawy kancelaryjne załatwiamy telefonicznie - nr tel.: 33 82 92 600 w następujących terminach: poniedziałek, środa i piątek w godz. 9.00-11.00, natomiast w czwartek w godz. 15.00-17.00. Wezwania do chorych tylko w sytuacji zagrożenia życia: tel.: 606 222 502.


Wszystkie Msze są transmitowane przez naszą parafialną stronę internetową: www.katedra.bielsko.pl/parafia/transmisja-wideo. Radio Anioł Beskidów transmituje w tygodniu z naszej katedry Msze św. wieczorną o godz. 18.30. W czasie Eucharystii odprawianej o godz. 8.00 i 18.30 głoszone będą homilie. Księża i Siostry zakonne codziennie o godz. 20.30 gromadzą się na modlitwie różańcowej. W tym czasie zachęcamy naszych parafian do łączności w modlitwie, która także będzie transmitowana przez naszą parafialną stronę internetową Transmitowana będzie również Droga Krzyżowa i Gorzkie Żale odprawiane w katedrze bez udziału wiernych. Podjęliśmy starania, aby zwiększyć możliwości przekazu obrazu i dźwięku w czasie transmisji. Nowa sytuacja wymusza konieczność wprowadzania pewnych zmian w komunikacji z wiernymi.


W związku z obowiązującymi zarządzeniami i obostrzeniami związanymi z zagrożeniem wirusowym zachęcamy do nabywania prasy katolickiej w wersji elektronicznej. Elektroniczne wydanie czasopisma (tzw. e-wydanie) to pełna zawartość tekstowa zgodna z papierową wersją gazety, którą możemy otwierać i czytać na komputerach, smartfonach czy tabletach. Wystarczy wejść na wskazane niżej strony i postępować według instrukcji: www.e.gosc.pl; www.e.niedziela.pl


Zdajemy sobie w pełni sprawę z ogromu trudności, które dotykają wszystkie rodziny, każdego z was, a także wszystkie parafie. Nasza parafia dziękuje za wszelkie ofiary. Jeżeli ktoś z Państwa uważa, że mimo fizycznej nieobecności w kościele chciałby w obecnej sytuacji wesprzeć nasz kościół, to może to uczynić  korzystając z internetowych przelewów bankowych. Za każdą ofiarę z serca dziękujemy. Numer konta bankowego parafii katedralnej: ING Bank Śląski/Bielsko-Biała
67 1050 1070 1000 0001 0027 2947

Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter