Katedra św. Mikołaja

Ogłoszenia duszpasterskie
{Play}
Nic w naszym życiu nie może konkurować z Panem Jezusem. Cokolwiek nas odciąga od Niego, winno się stać przedmiotem naszej nienawiści. Nie sposób być Jego uczniem, jeśli nie podejmie się radykalnej decyzji wyboru drogi krzyża i odrzucenia wszystkiego, co oddala nas od Jezusa. Ponieważ sami na taką wolność nie potrafimy się zdobyć, musimy prosić w modlitwie o dar Bożej mocy i mądrości z wysoka.
  1. Spotkanie katechetów odbędzie się w najbliższy poniedziałek o godz. 16.00.
  2. Pierwsze spotkanie dla rodziców i dzieci przygotowujących się do Wczesnej Komunii Świętej odbędzie się we wtorek, 10 września, o godz. 17.30 w kościele.
  3. Msza Święta z udziałem i posługą młodzieży szkół średnich jest sprawowana w każdą środę przed zajęciami w szkole o godz. 7.00. Nowa inicjatywa ma na celu integrację młodzieży z różnych parafii, która uczęszcza do szkół w centrum miasta. Serdecznie zapraszamy.
  4. W czwartek, 12 września, adoracja w kaplicy Matki Bożej będzie prowadzona przez członków Nieustającego Różańca.
  5. Liturgiczna Służba Dorosłych zaprasza osoby, które w poprzednich latach były zaangażowane w posługę przy ołtarzu. Mamy nadzieję, że do istniejącej już grupy dołączą następne osoby. Pierwsze spotkanie odbyło się w miniony piątek. Chętnych prosimy o kontakt z księdzem proboszczem.
  6. Dzieci Maryi zapraszamy w sobotę, 14 września, o godz. 9.30 do salki przy ul. Schodowej.
  7. Spotkanie organizacyjne dla młodzieży z klasy 8 szkoły podstawowej, która w tym roku szkolnym chce przyjąć sakrament bierzmowania, odbędzie się także w sobotę, 14 września, o godz. 9.00 w budynku przy ul. Schodowej. Zgodnie ze wskazaniami Konferencji Episkopatu Polski oraz rozporządzeniem Księdza Biskupa miejscem przygotowania do sakramentu bierzmowania jest parafia zamieszkania, a nie parafia, na terenie której znajduje się szkoła. Dlatego zapraszamy tylko te osoby, które mieszkają na terenie naszej parafii. Pozostałe osoby, które uczęszczają do szkół na terenie naszej parafii, ale mieszkają na terenie innej, prosimy o zgłoszenie się do swojej parafii.
  8. Pierwsze spotkanie dla rodziców i dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej odbędzie się w przyszłym tygodniu, w czwartek, 19 września, o godz. 17.00 w kościele.
Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter