Katedra św. Mikołaja

Ogłoszenia duszpasterskie
{Play}
Dążenie do pierwszeństwa, do pochwał, do zaszczytów jest chorobą duszy. Skłonność do porównywania się z innymi albo do wybijania się kosztem drugich świadczy o tym, że nie potrafimy cieszyć się Panem, nie przyjmujemy Jego darów. Kto uczestniczy w Eucharystii z wiarą w nieskończoną i niepowtarzalną miłość Jezusa, ten nie musi już szukać gdzie indziej zaspokojenia swoich najgłębszych pragnień. Prostota, pokora, służba cechują tych, których Jezus wyzwolił.
  1. Dziękujemy za ofiary złożone na potrzeby naszej parafii. Dzisiaj w Cieszynie, o godz. 15.00, odbędą się diecezjalne uroczystości ku czci św. Melchiora Grodzieckiego.
  2. Jutro rozpoczyna się nowy rok szkolny. Zapraszamy dzieci, młodzież, rodziców i nauczycieli na Mszę św. o godz. 8.00, by wspólnie prosić Boga o pomoc i błogosławieństwo.
  3. Od poniedziałku, 2 września, w tygodniu będzie odprawiana Msza św. o godz. 9.00.
  4. Po wakacyjnej przerwie także będą kontynuowane „Rozmowy poświęcone” z udziałem ks. bp. Piotra Gregera. Zapraszany na kolejną rozmowę we wtorek, 3 września, o godz. 19.00 do krypty katedry. „Egzorcyzm w liturgii chrzcielnej” to temat najbliższego spotkania.
  5. W tym tygodniu odwiedzimy chorych parafian z sakramentami. Zgłoszenia przyjmowane są w kancelarii.
  6. Spotkanie członków Straży Honorowej odbędzie się w czwartek, 5 września, o godz. 16.00 w salce.
  7. W pierwszy piątek miesiąca dodatkowa Msza św. o godz. 17.00. Spowiedź przed każdą Mszą. Zachęcamy wszystkich do odprawiania pierwszych piątków, a w sposób szczególny dzieci, które w tym roku przystąpiły do I Komunii Świętej.
  8. Zamierzamy w katedralnej parafii stworzyć Liturgiczną Służbę Dorosłych. Zaproszenie kierujemy do osób, które w poprzednich latach były zaangażowane w posługę przy ołtarzu. Mamy nadzieję, że znajdzie się grupa, która z przekonaniem i ochotą odpowie na zaproszenie. Pierwsze spotkanie odbędzie się w piątek, 6 września, o godz. 20.00 na probostwie. Serdecznie zapraszamy.
  9. Młodzież z katedralnej parafii i uczęszczająca do szkół średnich zamierza włączyć się do posługi i żywego uczestnictwa w Eucharystii. Msza Święta z ich udziałem będzie sprawowana w każdą środę o godz. 7.00 od września do czerwca. Nowa inicjatywa ma na celu integrację środowiska młodzieży z różnych parafii, uczęszczających do szkół w centrum miasta. Pierwsze spotkanie odbędzie na Eucharystii w najbliższą środę. Serdecznie zapraszamy.
  10. W niedzielę, 29 września, udamy się na parafialną pielgrzymkę do Częstochowy. Wyjazd o godz. 8.00, koszt udziału 50 zł. Zapisy przyjmowane są w kancelarii.
Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter