Katedra św. Mikołaja

Ogłoszenia duszpasterskie
{Play}
Pytanie człowieka z ewangelii o zbawienie jest pytaniem fundamentalnym dla chrześcijaństwa, ponieważ na nic kościoły, sakramenty i modlitwy, gdyby nie było zbawienia. Jezus jednak, odpowiadając, nie mówi wprost o liczbie zbawionych, ale wskazuje, iż odpowiedzialność za nasz los po śmierci jest teraz w naszych rękach. Można teologicznym językiem powiedzieć, że Chrystus zaprezentował eschatologię, która realizuje się już w teraźniejszości. Zwrócił uwagę, że wielu będzie chciało wejść do Królestwa Niebieskiego, ale nie będą mogli. Wydaje się, że najważniejszym przesłaniem tej perykopy jest wezwanie do pracy w doczesności. Z jednej strony pragnienie Boga i świętości, a z drugiej obudzenie świadomości, iż samo słuchanie Chrystusa, przystępowanie do sakramentów, modlitwa nie wystarczą, gdy w sercu nie ma żywej wiary. Problemem nie jest głód Boga, bo każdy we wnętrzu go odczuwa, ale brak działań, aby ten głód zaspokoić.
  1. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca września. Kolekta przeznaczona będzie na potrzeby parafii. Wspólnota Nieustającego Różańca poprowadzi comiesięczną adorację w godzinach popołudniowych.
  2. Ksiądz Biskup zaprasza na diecezjalne uroczyści ku czci św. Melchiora Grodzieckiego, które odbędą się w przyszłą niedzielę w kościele św. Marii Magdaleny w Cieszynie o godz. 15.00.
  3. Młodzież z katedralnej parafii i uczęszczająca do szkół średnich zamierza włączyć się do posługi i żywego uczestnictwa w Eucharystii. Msza Święta z ich obecnością i udziałem będzie sprawowana w każdą środę o godz. 7.00 przed zajęciami w szkole od września do czerwca. Nowa inicjatywa ma na celu integrację środowiska młodzieży z różnych parafii, uczęszczających do szkół w centrum miasta. Połączy nas wiara, przyjaźń i dar dziękczynienia.
  4. Zamierzamy w katedralnej parafii stworzyć Liturgiczną Służbę Dorosłych. Zaproszenie kierujemy do osób, które w poprzednich latach były zaangażowane w posługę przy ołtarzu. Mamy nadzieję, że znajdzie się grupa, która z przekonaniem i ochotą odpowie na zaproszenie. Pierwsze spotkanie odbędzie się w piątek, 7 września, o godz. 20.00 na probostwie. Serdecznie zapraszamy.
  5. W piątek, o godz. 19.30, w kinie Cinema City odbędzie się projekcja filmu „Tajemnica Ojca Pio”. Jest to jedyny seans tego filmu. Serdecznie polecamy to wydarzenie. Cena biletu wynosi 12 zł.
  6. W niedzielę, 29 września, udajemy się na parafialną pielgrzymkę do Częstochowy. Wyjazd o godz. 8.00, koszt udziału 50 zł. Zapisy przyjmowane są w kancelarii.
Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter