Katedra św. Mikołaja

Ogłoszenia duszpasterskie
{Play}
Święty Paweł zmagania na drodze ku chrześcijańskiej doskonałości nazywa zawodami. A zatem nie będzie lekko! Jezus potwierdza to z całą mocą. Mówi: Przyszedłem rzucić ogień na ziemię i jakże bardzo pragnę, żeby on zapłonął. Cóż to oznacza? Stary porządek, zbudowany na naszych złych przyzwyczajeniach, będzie musiał zostać zburzony. Czeka nas wewnętrzna walka i przeorganizowanie dotychczasowej hierarchii wartości, abyśmy osiągnęli obiecane dziedzictwo, które przewyższa wszelkie pragnienia.
  1. Dzisiaj przed katedrą trwa zbiórka na leczenie 2-letniego dziecka – Przemysława Glaca. Dziecko jest dotknięte m.in. mózgowym porażeniem, zanikiem nerwu wzrokowego, atopowym zapaleniem skóry i znacznym opóźnieniem psycho-ruchowym. Po zebraniu środków leczenie ma być przeprowadzone w Bangkoku.
  2. Fundacja Drachma zaprasza na religijny obóz języka angielskiego dla młodzieży w dniach od 21 do 31 sierpnia 2019 r. w parafii św. Klemensa w Ustroniu. Zgłoszenia przyjmowane są pod numerem telefonu: 606 404 763.
  3. W sobotę, 24 sierpnia, odbędzie się po raz 11. spotkanie modlitewne wiernych z Republiki Czeskiej, Słowacji i Polski w kościele Matki Bożej Frydeckiej w Jaworzynce Trzycatku o godz. 9.15.
  4. Towarzystwo Muzyki Dawnej im. G. Ph. Telemanna w ramach 20. Dni Muzyki Kameralnej i Organowej „Wakacje z muzą” zaprasza na koncert do naszej katedry w przyszłą niedzielę, 25 sierpnia, o godz. 16.30. Wstęp wolny.
  5. W niedzielę, 29 września, udajemy się na parafialną pielgrzymkę do Częstochowy. Wyjazd o godz. 8.00, koszt udziału 50 zł. Zapisy przyjmowane są w kancelarii.
Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter