Katedra św. Mikołaja

Ogłoszenia duszpasterskie
{Play}
Pytając: „A wy za kogo Mnie uważacie?”, Jezus nie oczekuje dziś od nas formułek, ale refleksji, na ile rzeczywiście On jest dla nas ważny. Czy moja więź z Nim jest na tyle mocna, że potrafię nad Nim zapłakać jak nad własnym dzieckiem, zatęsknić za Nim całym sobą? Czy ze względu na Niego potrafię pozbyć się uprzedzeń wobec drugiego człowieka, wierząc, że wszyscy jesteśmy braćmi i siostrami? Eucharystia, którą rozpoczynamy, daje nam kolejną szansę przejścia od teorii do doświadczenia, do wiary, do gotowości zaparcia się siebie.
  1. Przed nami ostatni tydzień czerwca i jednocześnie trwa oktawa Bożego Ciała. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach do Najświętszego Serca Pana Jezusa z procesją wokół katedry codziennie o godz. 18.00. Koronka do Bożego Miłosierdzia w piątek o godz. 15.00, a Rozmowy z Jezusem o godz. 19.00.
  2. Zapraszamy na katechezę dla dorosłych na temat zazdrości, którą wygłosi ks. dr Lucjan Bielas w środę, 26 czerwca, o godz. 18.30.
  3. W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  4. W sobotę, 29 czerwca, przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. o godz. 7.00, 8.00, 9.00, 17.00 i 18.30. Składka przeznaczona jest na Świętopietrze.
Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter