Katedra św. Mikołaja

Ogłoszenia duszpasterskie
{Play}
Prawda o tajemnicy Trójcy Przenajświętszej jest dla nas o tyle istotna, że przedstawia Pana Boga, jakim jest sam w sobie. Pan Bóg jest jeden w swojej naturze, ale w trzech osobach. Osoby Boskie różnią się między sobą rzeczywiście tak, że jedna osoba nie jest osobą drugą. Nie różnią się jednak naturą ani też przymiotami, ani też działaniem, które jest wspólne. Mają wspólną naturę Bożą, wszystkie przymioty i działania Boże. Osoby różnią się między sobą jedynie pochodzeniem: Bóg Ojciec nie pochodzi od nikogo, Syn Boży pochodzi przez odwieczne i duchowe zrodzenie od Ojca, Duch Święty pochodzi przez wspólne tchnienie miłości Ojca i Syna. Pierwszą osobę wyróżnia ojcostwo, drugą osobę - synostwo, a trzecią - pochodzenie od Ojca i Syna. Tyle zdołała określić teologia katolicka na podstawie tekstów Pisma świętego i pism Ojców Kościoła.
  1. Spotkanie Kręgu Biblijnego odbędzie się w poniedziałek, 17 czerwca, po Mszy wieczornej.
  2. Zapraszamy na Mszę św. dziękczynną kończącą rok szkolny w środę, 19 czerwca, o godz. 8.00.
  3. W czwartek, 20 czerwca, obchodzimy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, czyli Boże Ciało. Porządek Mszy św. w tym dniu: 6.30, 8.00, 9.30, 12.30, 18.30, 20.00. Mszę św. o godz. 9.30 odprawi bp Roman Pindel. Po niej wyruszy procesja z Najświętszym Sakramentem do kościoła Opatrzności Bożej. Trasa procesji: ul. Cieszyńska – Kopernika – Sobieskiego – Waryńskiego – Orkana – Wzgórze – Smolki – Stojałowskiego. Zakończenie uroczystości nastąpi na placu przed kościołem pw. Opatrzności Bożej w Białej. Prosimy o dekorację emblematami religijnymi trasy procesji.
  4. Przez całą oktawę Bożego Ciała będziemy odprawiać nabożeństwo do Serca Pana Jezusa o godz. 18.00, połączone z procesją wokół katedry z Najświętszym Sakramentem. Zapraszamy dzieci w strojach komunijnych do sypania kwiatów podczas procesji w dzień Bożego Ciała i w czasie oktawy. Próba sypania kwiatów odbędzie się we wtorek, 18 czerwca, o godz. 17.00.
  5. „Akademia Miłości” zaprasza na spotkanie zatytułowane Tajemnice serca do krypty katedry we wtorek, 18 czerwca, o godz. 19.00. Spotkanie prowadzi psycholog psychoterapeuta Barbara Pasowicz.
  6. Klub Inteligencji Katolickiej zaprasza parafian na pielgrzymkę w dniu 13 lipca 2019 r. do królewskich miast: Biecza oraz Nowego i Starego Sącza. Informacje pod numerem tel. 664 006 886 oraz w siedzibie KIK (ul. Bohaterów Warszawy 4a - w każdy wtorek w godz. 16.00-17.00).
  7. Grupa młodzieżowa Harambee działająca przy wspólnocie charyzmatycznej Miasto na Górze zaprasza młodzież w wieku 14-19 lat na rekolekcje w Młodzieżowym Ośrodku Rekolekcyjno-Rekreacyjnym na Śnieżnicy w Kasinie od 6 do 13 lipca 2019 r. Zapisy: https://link.do/rekolekcje. Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
  8. Dzisiaj, 16 czerwca, odbywają się w naszym mieście wybory do rad osiedli. Lokale wyborcze zlokalizowane są w tych samych punktach, co w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Aby wybory były ważne, frekwencja musi wynieść co najmniej 3% uprawnionych do głosowania w danym osiedlu. Rada Miejska zachęca do udziału w głosowaniu i informuje, że zostały zwiększone kompetencje i środki finansowe w dyspozycji rad osiedli. Pięć osiedli z najwyższą frekwencją w dzisiejszych wyborach otrzyma do podziału milion złotych na realizację wskazanych lokalnych przedsięwzięć.
Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter