Katedra św. Mikołaja

Ogłoszenia duszpasterskie
Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter  

1. Dzisiaj w naszej parafii przeżywamy uroczystość przyjęcia I Komunii Świętej przez dzieci z klas 4 szkoły podstawowej.

2. Dzisiaj o godz. 17.00 w ramach cyklu koncertów „OrgaNowe Bielsko-Biała” w naszej katedrze wystąpi Bielski Kwartet Puzonowy.

3. Zapraszamy do wspólnego odmawiania różańca codziennie o godz. 17.45. Od poniedziałku do piątku różaniec jest odmawiany także po Mszy św. o godz. 8.00.

4. W piątek o 15.00 zapraszamy na nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia, a o godz. 19.00 na „Rozmowy z Jezusem”.

5. Do spowiedzi św. w katedrze przystępujemy 15 minut przed każdą Mszą św. W piątek zapraszamy do sakramentu pokuty dodatkowo o godz. 18.00 i w czasie „Rozmów z Jezusem” o godz. 19.00.

6. W kancelarii parafialnej można zamawiać intencje mszalne na rok 2021. Ofiarowanie Mszy św. to największy dar duchowy, jakim możemy kogokolwiek obdarzyć.

7. W kancelarii parafialnej można również składać wypominki jednorazowe i roczne. W uroczystość Wszystkich Świętych nie będzie Mszy św. na cmentarzu i procesji alejkami cmentarnymi.
 
8. Biskup Bielsko-Żywiecki udziela aż do odwołania dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej i świątecznej Mszy św. dla wszystkich wiernych Diecezji i przebywających na terenie Diecezji Bielsko-Żywieckiej. W sposób szczególny o skorzystanie z dyspensy prosimy osoby starsze, przewlekle chore i te, dla których infekcja stanowi wysokie ryzyko.

9. Do odwołania w parafiach nie organizujemy spotkań formacyjnych i duszpasterskich dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

10. Wszyscy obecni w kościele – oprócz sprawującego liturgię – mają obowiązek pełnego zasłaniania nosa i ust (maseczka). W naszym kościele może przebywać w czasie nabożeństw 245 osób.

Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter