Katedra św. Mikołaja

Ogłoszenia duszpasterskie
Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter  
{Play}
Cały Kościół uroczyście dziękuje Bogu za dwa zwycięstwa, jakie odniósł Jezus Chrystus. Jedno nad grzechem, drugie nad śmiercią. W swoim wielkim miłosierdziu pochylił się On nad nami w tym, w czym byliśmy i jesteśmy zupełnie bezradni. Zarówno grzech, jak i śmierć niszczą naszą godność, a nikt z nas nie jest w stanie wyzwolić się ani z grzechu, ani pokonać rozkładu ciała, jaki niesie ze sobą śmierć. Oto radosny dzień! Można nie tylko oczyścić się z grzechu, ale w oparciu o łaskę Jezusa można żyć bez grzechu. Oto radosny dzień! Spotkanie ze śmiercią można wygrać. Kiedy nadejdzie jej godzina, nie należy przed nią uciekać, bo ona jest szybsza i tak nas dogoni. Należy serce wypełnić życiem Jezusa i spojrzeć w jej oczy bez trwogi. Chwalmy Boga. Alleluja! Oto radosny dzień! Jezus uleczył wielkie rany naszego serca, rany grzechu i rany śmierci. Ocalił naszą godność, bo Miłosierdzie Jego nieskończone. Chwalmy Boga. Alleluja!
  1. Serdeczne podziękowanie kierujemy pod adresem wszystkich, którzy ofiarą, pracą i służbą wsparli parafię katedralną i przyczynili się do pięknego przeżycia Świąt Paschalnych.
  2. Zapraszamy dzisiaj na świąteczne nieszpory o godz. 18.00.
  3. Jutro Poniedziałek w oktawie Wielkanocy. Msze św. w porządku niedzielnym. Składka przeznaczona jest na Uniwersytet Papieski Jan Pawła II w Krakowie i Katolicki Uniwersytet Lubelski.
  4. W piątek, 26 kwietnia, z racji oktawy Wielkanocy nie obowiązuje wstrzemięźliwość o pokarmów mięsnych. Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00, a Rozmowy z Jezusem o godz. 19.00.
  5. Zapraszamy na pielgrzymkę na rolkach i hulajnogach do Grodźca Śląskiego z okazji Roku św. Melchiora, która wystartuje z rolkostrady przy lotnisku w Bielsku-Białej w sobotę, 27 kwietnia, o godz. 9.00. Szczegóły na stronie internetowej www.luce.org.pl i plakatach.
  6. Przyszła niedziela obchodzona jest w Kościele jako Niedziela Miłosierdzia i rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia.
Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter