Katedra św. Mikołaja

Boże ślady
Na zaproszenie bielsko-żywieckiej Caritas, około 130 krwiodawców przyjechało do Bielska-Białej na swoje doroczne spotkanie diecezjalne.
{Play}
Przyjechali z klubów Honorowych Dawców Krwi, działających przy parafiach lub pod sztandarem PCK na terenie diecezji bielsko-żywieckiej w Kobiernicach, Jasienicy, Kętach, Wilamowicach, Strumieniu, Jaworzu, Skoczowie, Łękawicy i Hałcnowie.
Już po raz kolejny, diecezjalna Caritas z ks. Robertem Kasprowskim zorganizowała w Bielsku-Białej spotkanie krwiodawców Podbeskidzia, tym samym rozpoczynając kolejną edycję ogólnopolskiej akcji krwiodawstwa "Podaruj kroplę miłości".
Zainaugurowała je Msza św. sprawowana w kaplicy Bożego Miłosierdzia kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa przez biskupa Piotra Gregera i ks. Kasprowskiego.
W homilii odwołując się do słów Listu św. Jakuba na temat mądrości, której brak autor mocno piętnuje, bp Piotr Greger mówił krwiodawcom: - Mądrość wyraża się między innymi roztropnym działaniem, a z całą pewnością można do tego zaliczyć troskę o życie i zdrowie drugiego człowieka poprzez dzielenie się tym, co jest niezastąpione i dlatego ma wartość bezcenną. Proszę przyjąć słowa podziękowania w imieniu tych, którzy zostali obdarowani darem krwi.
Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter  
Rzymskokatolicka parafia
Świętego Mikołaja
w Bielsku-Białej

Plac Świętego Mikołaja 16
43-300 Bielsko-Biała
+48 33 82 92 600
Jak do nas dojechać