Katedra św. Mikołaja

Boże ślady
W sali sesyjnej Urzędu Miejskiego odbyło się noworoczne spotkanie władz samorządowych z duszpasterzami bielskich parafii różnych Kościołów.
{Play}
Wraz z proboszczami parafii katolickich przybyli: bp Roman Pindel, bp Piotr Greger i bp senior Tadeusz Rakoczy, a w gronie duchownych ewangelickich byli też: bp Adrian Korczago i bp senior Paweł Anweiler.
Tradycyjnie spotkanie odbywające się na początku roku było okazją do przedstawienia najważniejszych spraw dotyczących życia bielszczan i omówienia problemów, jakie dostrzegają radni i duszpasterze odpowiedzialni za swoje wspólnoty parafialne.
Wszystkich zebranych księży i radnych Bielska-Białej powitał Jarosław Klimaszewski, przewodniczący Rady Miejskiej, a podsumowanie najważniejszych działań w minionym roku i najbliższe plany na 2018 rok przedstawił prezydent Jacek Krywult.
Jak podkreślał prezydent Krywult, przed bielskim samorządem w tym roku stoi szereg poważnych zadań inwestycyjnych, a także kontynuacja działań podejmowanych z myślą o poprawie jakości życia mieszkańców miasta.
Bp Roman Pindel złożył wszystkim zebranym życzenia, by sprawując powierzoną im władzę dochowywali wierności powołaniu i misji służenia innym, by działali zgodnie ze wskazaniami św. Pawła: w mocy i miłości.
Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter  
Rzymskokatolicka parafia
Świętego Mikołaja
w Bielsku-Białej

Plac Świętego Mikołaja 16
43-300 Bielsko-Biała
+48 33 82 92 600
Jak do nas dojechać