Katedra św. Mikołaja

Boże ślady
- Dziękuję Panu Bogu za to, że pozwala mi robić w życiu to wszystko, co kocham i kochać to wszystko, co robię - mówiła Anna Byrczek, przyjmując medal "Pro Ecclesia et Pontifice".
{Play}
Długa owacja, jaką zgotowali doktor Annie Byrczek w niedzielę 28 stycznia uczestnicy Mszy św. sprawowanej w jej intencji w salwatoriańskim kościele NMP Królowej Polski w Bielsku-Białej, była najlepszym wyrazem uznania dla wszystkiego, co dla chorych i ich przyjaciół, robi na co dzień jedna z najbardziej cenionych lekarek na Podbeskidziu. Pod koniec Eucharystii, biskup Roman Pindel wręczył inicjatorce i szefowej domowego Hospicjum św. Kamila medal "Pro Ecclesia et Pontifice" (Dla Kościoła i Papieża), przyznany przez papieża Franciszka. To jedno z najwyższych odznaczeń przyznawanych od 1888 r. przez Stolicę Apostolską osobom świeckim.
Pani doktor całe swoje życie zawodowe i osobiste oddała służbie chorym. - Uświadamia nam to tę motywację największą, właściwą dla człowieka, który wierzy, który jest zbawiony - czynić to dla Pana - widząc samego Pana w tym, którego dotknęła choroba nowotworowa - mówił o Annie Byrczek biskup Roman Pindel.
Z inicjatywą przyznania wyróżnienia pani doktor wystąpili salwatorianie z prowincjałem ks. Piotrem Filasem SDS. To właśnie przy salwatoriańskiej parafii Hospicjum św. Kamila znalazło nie tylko miejsce na siedzibę: biuro i magazyn, ale przede wszystkim wieloraką pomoc duszpasterską tutejszych kapłanów, którzy od ponad ćwierć wieku razem z wolontariuszami hospicjum posługują chorym w ich domach.
Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter  
Rzymskokatolicka parafia
Świętego Mikołaja
w Bielsku-Białej

Plac Świętego Mikołaja 16
43-300 Bielsko-Biała
+48 33 82 92 600
Jak do nas dojechać