Katedra św. Mikołaja

Boże ślady
W niedzielę 2 grudnia bp Roman Pindel przewodniczył Mszy św. w intencji górników, sprawowanej w kościele św. Urbana w Brzeszczach i transmitowanej przez TV Polonia.
{Play}
Uczestniczyli w niej księża dekanatu jawiszowickiego z dziekanem ks. prał. Kazimierzem Kulpą, górnicy i dyrekcja miejscowej kopalni Tauronu Wydobycie i ich rodziny, a także goście z Libiąża i Jaworzna, władze samorządowe i wicepremier Beata Szydło.
- Potrzeba czujności i modlitwy, aby przychodzące wydarzenia zostały właściwie przez nas wykorzystane i rozpoznane - mówił bp Pindel w homilii poświęconej zagrożeniom, jakie niesie natłok reklam, zagłuszających adwentową refleksję o zbawieniu. Jak dodał, trzeba mieć głód Boga, żeby dobrze przeżyć ten czas i święta.
- Gromadzi na dzisiaj w tej świątyni modlitwa, której patronuje św. Barbara - przypominał bp Pindel, polecając jej sprawy górniczej pracy i życia rodzin.
Wspominając pobyt w starej kopalni w Rumunii, założonej przez Polaków, wskazał też na trzy elementy etosu górnika: wdzięczność za Boże błogosławieństwo, czujną troskę o zachowanie możliwie największego bezpieczeństwa, a także zanoszoną praktycznie na każdym kroku modlitwę, by Bóg okazał łaskawość.
Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter  
Rzymskokatolicka parafia
Świętego Mikołaja
w Bielsku-Białej

Plac Świętego Mikołaja 16
43-300 Bielsko-Biała
+48 33 82 92 600
Jak do nas dojechać