Katedra św. Mikołaja

Boże ślady
Są nagradzani za to, że w zwykłym życiu w niezwykły sposób dają żywe świadectwo wiary. W tegorocznej edycji przyznawanego przez Akcję Katolicką diecezji bielsko-żywieckiej medalu "Pro Consecratione Mundi" - "Za Uświęcanie Świata"- nominowanych było troje kandydatów.
{Play}
Uroczystość ogłoszenia nominacji i wręczenia medalu odbyła się podczas sesji Akcji Katolickiej, odbywającej się w Bielskim Centrum Kultury.
Nominowani do honorowego wyróżnienia zostali: Anna Byrczek, lekarka, założycielka domowego Hospicjum św. Kamila w Bielsku-Białej, które sprawuje w domach bezpłatną opiekę nad chorymi w stadium terminalnym; Tadeusz Buława, instruktor harcerski z Cieszyna oraz Eugeniusz Jachym, aktor Teatru Lalek „Banialuka”.
Jak poinformował Andrzej Sikora, przewodniczący Kapituły, podczas posiedzenia zapadła decyzja, że wszyscy troje nominowani otrzymają medal "Pro Consecratione Mundi".
Medale i dyplomy wręczył biskup senior Tadeusz Rakoczy wraz z Andrzejem Sikorą i ks. prof. Tadeuszem Borutką, asystentem Akcji oraz Ireną Olmą, wiceprezes zarządu.
Podczas sesji wykład o św. Bracie Albercie wygłosiła s. Bernarda Kostka, a w koncercie pieśni patriotycznych wystąpiła Orkiestra Dęta Bielskiego Centrum Kultury pod dyrekcją Jarosława Grzybowskiego, zapraszając na wstępie do wspólnego odśpiewania „Roty”.
Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter  
Rzymskokatolicka parafia
Świętego Mikołaja
w Bielsku-Białej

Plac Świętego Mikołaja 16
43-300 Bielsko-Biała
+48 33 82 92 600
Jak do nas dojechać