Katedra św. Mikołaja

Boże ślady
Z inicjatywy Stowarzyszenia Integracyjnego Eurobeskidy w Łodygowicach odbyły się w tym roku kolejne już uroczystości Święta Niepodległości z udziałem Wojska Polskiego. Patronat nad nimi objęli ministrowie MON i MSWiA.

Najpierw odbył się uroczysty pochód delegacji różnych służb mundurowych, kombatantów, młodzieży klas wojskowych i policyjnych, władz samorządowych i parlamentarzystów, a także przedstawicieli różnych organizacji. Na czele maszerowała kompania honorowa 18 Batalionu Powietrznodesantowego z Bielska-Białej, której żołnierze poprowadzili Apel Pamięci i oddali salwę honorową. Pod pomnikiem Obrońcom Ojczyzny - Polacy, delegacje złożyły kwiaty i znicze. Była też wspólna modlitwa i błogosławieństwo, którego udzielili: ks. dr Franciszek Płonka i ks. kan. Władysław Kubasiak.
Odbyło się też uroczyste spotkanie, z prezentacją wydanego przez stowarzyszenie przewodnika po zabytkach Podbeskidzia, a także wręczeniem statuetek Eurobeskidzki Filar Aktywności.
- Po raz pierwszy przyznajemy je w tym wyjątkowym roku, doceniając osoby, które wspierają naszą pracę dla niepełnosprawnych - tłumaczy Stanisław Handerek, prezes SI Eurobeskidy. Statuetki otrzymali: ks. dr Franciszek Płonka, wiceminister Stanisław Szwed, Piotr Dudek, prezes zarządu spółki AQUA SA oraz aktor i samorządowiec Eugeniusz Jachym.
Senatorowie: Andrzej Kamiński i Tadeusz Kopeć, wręczyli Stanisławowi Handerkowi medal z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości.
- To już kolejne nasze Święto Niepodległości. Chcemy pokazać, że również ten dzień może być okazją do integracji - zaznacza prezes Handerek.
Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter  
Rzymskokatolicka parafia
Świętego Mikołaja
w Bielsku-Białej

Plac Świętego Mikołaja 16
43-300 Bielsko-Biała
+48 33 82 92 600
Jak do nas dojechać