Katedra św. Mikołaja

Boże ślady
Deszczowe chmury szykowały się do wojny. Słońce je pokonało. Trwa "Ewangelizacja w Beskidach".
{Play}
Bez deszczu udało się prawie pół tysiącu górskich pielgrzymów zdobyć drugi po Babiej Górze szczyt Beskidu Żywieckiego - Pilsko. Pierwsze krople spadły dopiero w samo południe, z chwilą rozpoczęcia Mszy św. stanowiącej najważniejszy element drugiego spotkania w ramach tegorocznej edycji „Ewangelizacji w Beskidach”. Na szczęście deszcz trwał krótko. W czasie kazania chmury zaczęły się rozrywać, a na czas Komunii św. wyszło słońce.
O Jozuem i jego posłuszeństwie Bogu opowiadał uczestnikom Mszy św. przewodniczący jej o. Aleksander Paprzycki, franciszkanin z Rychwałdu, który tydzień wcześniej modlił się wraz z pielgrzymami na Łosku w Przyborowie.
- Bądź posłuszny Bogu, a cuda zaczną się dziać w twoim życiu - przekonywał kaznodzieja, dając za przykład sługę i ucznia Mojżesza - Jozuego. Mszę św. zakończyła modlitwa za otaczający świat. Od sześciu lat każdą sobotę lipca i sierpnia na beskidzkich szczytach odprawiana jest Msza św. z modlitwą wstawienniczą. To inicjatywa środowiska duszpasterskiego, związanego z franciszkańską parafią w Rychwałdzie. Tutaj w kolejne poniedziałkowe wieczory w specjalnym namiocie odbywa się modlitwa uwielbienia, stanowiąca dopełnienie Eucharystii w górach.

Kolejne spotkania ewangelizacyjne odbędą się:
28 lipca – na Stożku Wielkim (922 m n.p.m.),
4 sierpnia – na Hali Krupowej (1152 m n.p.m.),
11 sierpnia – na Błatniej (917 m n.p.m.),
18 sierpnia – na Rycerzowej (1226 m n.p.m.),
25 sierpnia – na Wielkiej Raczy (1236 m n.p.m.).

ks. Jacek M. Pędziwiatr
bielsko.gosc.pl
Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter  
Rzymskokatolicka parafia
Świętego Mikołaja
w Bielsku-Białej

Plac Świętego Mikołaja 16
43-300 Bielsko-Biała
+48 33 82 92 600
Jak do nas dojechać