10 sierpnia 2022

31 lipca

Ogłoszenia na 18. niedzielę zwykłą.

  1. Zapraszamy w tygodniu do uczestnictwa we Mszy św. i korzystania z sakramentów świętych.
  2. We wtorek, 2 sierpnia przypada Odpust Porcjunkuli. Spełniając zwykłe warunki można uzyskać odpust zupełny pobożnie nawiedzając kościół z pragnieniem doświadczenia łaski odpustu zupełnego, o który prosił św. Franciszek, odmawiając w nim Modlitwę Pańską oraz Wyznanie Wiary, przystępując do Komunii świętej, modląc się w intencji Ojca Świętego, wykluczając przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu.
  3. W piątek o godz.15.00 modlitwa do Bożego Miłosierdzia, a o godz.19.00 Rozmowy z Jezusem.
  4. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny.
  5. W sobotę, 6 sierpnia – Święto Przemienienia Pańskiego. Wieczorem w katedrze o godz. 17.45 gromadzimy się na nabożeństwie pierwszej soboty do Niepokalanego Serca NMP.
  6. W niedzielę, 7 sierpnia o godz.17.00 odbędzie się koncert Orkiestry im. Telemana w ramach 23 Dni Muzyki Kameralnej i Organowej „ Wakacje z Muzą”. Koncert będzie upamiętnieniem 120 rocznicy powstania Domu Polskiego w Bielsku- Białej. Serdecznie zapraszamy . Wstęp wolny.
  7. Trwają prace konserwatorskie przy zabytkowej plebanii. W obecnej chwili skuwane są tynki i następuje oczyszczenie elewacji do poziomu pierwotnej cegły. Zakres prac obejmuje ponad 100 metrów kwadratowych. W tym samym czasie podjęte są także prace konserwatorskie przy cokole katedry i schodach do balkonu Sułkowskich.