10 sierpnia 2022

24 lipca

Ogłoszenia na 17. niedzielę zwykłą.

1. W dzisiejszą niedzielę, z racji Ogólnopolskiego Tygodnia św. Krzysztofa, po każdej Mszy św. modlitwa w intencji prowadzących pojazdy i okazja do złożenia ofiary na środki transportu dla misjonarzy: „jeden grosz za jeden kilometr”.

2. W piątek o godz. 15.00 modlitwa do Bożego Miłosierdzia a o godz.19.00 Rozmowy z Jezusem.

3. Stowarzyszenie Harmonia Aetheria, organizuje w naszej katedrze koncert improwizacji organowych. Koncert odbędzie się w najbliższą sobotę 30 lipca o 19.15 – a więc o wieczornej Mszy św.
Koncert poprzedzi kurs improwizacji, w którym uczestniczyć będą młodzi organiści z całej Polski. Ten szczególny rodzaj wykonawstwa muzyki, jakim jest improwizacja, od zawsze licznie sprowadzał melomanów do Katedry św. Mikołaja, za sprawą dobrej jakości instrumentu oraz świetnych organistów tu działających.
W tym roku przypada 16. rocznica śmierci Stefana Prochownika, organisty i dyrygenta chóru naszej katedry w latach 1962-1983, którego przy tej okazji przypominamy.
Serdecznie zapraszamy na to wydarzenie. Szczegóły na plakatach i na stronie internetowej katedry.

4. Już dzisiaj zapraszamy również na koncert Orkiestry im. Telemanna w ramach 23 Dni muzyki Kameralnej i Organowej „Wakacje z muzą”. Koncert odbędzie się w naszej katedrze za dwa tygodnie: w niedzielę 7 sierpnia o godz. 17.00. Koncert będzie upamiętnieniem 120. rocznicy powstania Domu Polskiego w Bielsku-Białej. Wstęp wolny.